Namai

Vidaus durys: ką reikia žinoti renkantis?

Tie laikai, kai vidaus durys buvo vien patalpų atskyrimo elementas, jau seniai praėjo. Šiandien vidaus durys– tai neatsiejamas namų interjero akcentas. Ką reikia žinoti jas renkantis?

Pirmiausia – gaminio medžiaga. Jų šiandieninėje rinkoje yra pačių įvairiausių. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių. Visgi meistrai išskiria medines, konkrečiau, ąžuolines duris. Tai patvari, ilgaamžė ir be galo graži medžiaga durims gaminti. Beje, tiek vidaus, tiek išorės durims.

Antra – stilius.  Vidaus durys derinamos prie bendro interjero stiliaus. Vidaus durų rinkoje iš esmės vyrauja du stiliai: klasika ir modernas. Be jokios abejonės,  durys gali būti išskirtiniu interjero elementu, bet, jei nesate interjero dizaineris, geriau prieš jas renkantis pasitarti su profesionalais. Tačiau iššūkių tikrai nereikia bijoti. Durys, kaip išskirtinis namų akcentas, mūsų tautiečių namuose vis dar nėra itin populiari idėja. Todėl jūs galite nustebinti save ir savo namų svečius.

Trečia – spalva. Tradiciškai durų spalva yra derinama su sienų arba grindų spalvomis. Tačiau pastaruoju metu darosi vis populiaresni kontrastiniai sprendimai. Čia, kaip ir durų stiliaus parinkime, labai praverstų profesionali konsultacija. Beje, durų gamintojai gana išradingai ir tuo pačiu tiksliai pavadina spalvas: konjako, vaško, pelenų ir pan. Tikrai paprasčiau susigaudyti nei įvardijus jas pilka ar balta.

Nepamirškite varčios ir jos apdailos. Populiariausios yra dažytos faneruotos durys. Jų paviršius gali būti dengtas ąžuolo, pušies, uosio faneruote, varčia gali būti su stiklu arba aklina. Tai gana optimalus pasirinkimas kainos ir kokybės požiūriu, šios durys gaminamos įvairių stilių ir išmatavimų.

Galiausiai nepamirškite durų patogumo ir funkcionalumo. Į kurią pusę jos bus atidarinėjamos priklauso nuo patalpų, kurias skirs durys, vietos, dydžio ir fakto, kaip dažnai durys bus varstomos. Reiktų atsižvelgti ir į elektros lizdų vietas.

Nepamirškite garso izoliacijos ir naudotų medžiagų ekologijos.

lt_LTLithuanian