Sveikata, grožis

Sveikų pusryčių gamybos patarimai šeimoms

Pusryčiavimas neatsiejamas nuo sveiko gyvenimo būdo. Pusryčiai naudingi  mūsų sveikatai, savijautai ir  netgi nuotaikai, tačiau tikrai ne bet kokie pusryčiai garantuoja gerą savijautą ir užtikrina fizinės ir protinės veiklos našumą visą dieną. Taigi, jei norite kuo ilgiau išlikti sveiki ir energingi bei užtikrinti savo šeimos narių gerą sveikatą ir savijautą, žemiau pateikiame keletą sveikų pusryčių gamybos patarimų šeimai.

Pirmiausia, žinokite, kad pusryčių maisto energetinė vertė turi sudaryti apie 25 – 30 % dienos kalorijų normos. Energija, kurią gauname kartu su pusryčiais, bus naudojama visą dieną, todėl  sveiki pusryčiai turi būti maistingi, subalansuoti ir turėti pakankamai  įvairių maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų. Pusryčiuose turi būti daug lėtai virškinamų angliavandenių, kurie užtikrina energiją ir sotumo jausmą visai dienai. Lėtai virškinami angliavandeniai yra tie, kurie turi skaidulų – tai grūdų rinkiniai, avižiniai dribsniai, granola, nesmulkinti grūdai ir duona, ir taip pat vaisiai ir daržovės. Taip pat sveikuose pusryčiuose būtinai turi būti baltymų. Baltyminis maistas greitai suteikia sotumo jausmą ir aprūpina organizmą reikalingomis aminorūgštimis. Puikus baltymų šaltinis pusryčiams yra neriebūs pieno produktai, pavyzdžiui, jogurtas, pienas, sūris, varškės sūris, kiaušiniai.

Žinoma, pilnavertiškam organizmo funkcionavimui reikalingas tam tikras kiekis riebalų. Naudingų riebalų šaltiniai sveikiems  pusryčiams yra: alyvuogių aliejus, kokoso aliejus, avokadai, riešutai, saulėgrąžos. Visgi, jei rytais pusryčių gaminimui turite mažai laiko, galite rinktis greitai paruošiamus, bet maistingus pusryčius išvengdami daug kalorijų, sočiųjų riebalų ar cukraus turinčių maisto produktų tokių, kaip bandelės, spurgos. Pavyzdžiui, galite rinktis natūralų graikišką jogurtą su vaisiais ir granola arba greitai išsikepti kiaušinienės su špinatais ar sūria granola.  Jei jus domina greitai paruošiami sveiki pusryčiai ar sveiki pusryčiai pigiau, juos galite rasti paspaudę čia: https://goo.gl/maps/tDp95hwn5ZJiWp737.

lt_LTLithuanian