Veido odos prieziura
Sveikata, grožis

Svarbūs veido odos priežiūros žingsniai, kuriuos turite žinoti

Bėgant metams mūsų oda keičiasi, pradeda ryškėti odos senėjimo požymiai, todėl oda tampa sausesnė, ima atsirasti raukšlių, tamsių dėmelių ir kt. Tačiau nors senėjimo procesai yra neišvengiami, mes galime imtis priemonių, kurios padėtų tokius požymius sumažinti ir išvengti ankstyvo odos senėjimo. Todėl jei jau kurį laiką svarstote, kaip galėtumėte pakoreguoti savo kasdienę veido odos priežiūrą, siūlome pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Veido odos valymas

Veido odos valymas yra pagrindinė rytinės ir vakarinės odos priežiūros sudedamoji dalis. Todėl labai svarbu pasirinkti jūsų veido odai tinkamiausią valiklį, kuris būtų švelnus ir nedirginantis odos. Veido odos prausiklio pagalba nuo odos paviršiaus pašalinsite susikaupusius nešvarumus, riebalų perteklių, negyvas odos ląsteles ir išvalysite odos poras. Jo dėka taip pat pašalinsite ir makiažo likučius, todėl oda taps švari, gaivi ir švelni.

Odos tonizavimas

Veido odos tonizavimas taip pat yra svarbi bet kurio tipo odos priežiūros dalis. Kruopščiai nuvalius odą švelniu prausikliu, pasitelkite veido odos toniką, kuris padėtų užverti poras, pamaitintų odą, suteiktų jai daugiau stangrumo ir drėgmės bei pašalintų nuo odos paskutinius nešvarumus, kurių galbūt nepavyko pilnai pašalinti pirminio odos valymo metu.

Veido odos drėkinimas

Kasmet mūsų oda praranda vis daugiau drėgmės, todėl tampa sausesnė. Tam įtakos turi tiek įvairūs neigiami išoriniai veiksniai, tokie kaip kenksmingi UV saulės spinduliai ir oro tarša, tiek ir amžius. Todėl būtina pasistengti atstatyti mūsų odos drėgmės balansą ir sustiprinti jos apsauginį barjerą. Odos drėkinimui reikia naudoti jūsų odos tipui geriausiai pritaikytą drėkinamąjį veido odos kremą, kuris kartu padėtų apsisaugoti ir nuo ankstyvo odos senėjimo. Tačiau neturėtų būti pamirštas ir drėkinantis paakių kremas, kadangi paakių oda yra ypatingai plona ir jautri, todėl paakių srityje senėjimo požymiai pasirodo anksčiausiai.

Odos šveitimas

Savo veido odos priežiūrą turėtumėte papildyti ir švelniu bei odos nedirginančiu šveitikliu, kuris padėtų lengviau pašalinti negyvas odos ląsteles, riebalų perteklių ir ant odos paviršiaus susikaupusius nešvarumus. Reguliarus veido odos šveitimas kartu paskatina ir naujų ląstelių formavimąsi, todėl oda atrodo skaistesnė, būna lygesnė, stangresnė ir jaunatviškesnė. Tam, kad pasiektumėte kuo geresnius rezultatus, odą galite šveisti 1-2 kartus per savaitę, atsižvelgiant į savo odos tipą ir jos būklę.

Apsauga nuo saulės

Ultravioletiniai saulės spinduliai daro didžiulę žalą mūsų veido odai, paskatinant ankstyvą odos senėjimą, hiperpigmentaciją, raukšles, odos išsausėjimą ir kitas odos problemas, įskaitant ir odos vėžio rizikos padidėjimą. Todėl savo veido odos priežiūrą būtina papildyti ir plataus spektro apsauginiu kremu nuo saulės, kurio SPF būtų bent 30. Tačiau svarbu ne tik tai, kokį apsauginį kremą pasirinksite, bet ir tai, kaip reguliariai jį naudosite. Todėl atminkite, kad apsauginį kremą nuo saulės privalu naudoti ištisus metus, nepriklausomai nuo to, ar už lango šviečia saulė, ar yra apsiniaukę ir šalta.

Svarbu

Formuojant savo veido odos priežiūrą, labai svarbu atsižvelgti tiek į savo odos tipą, tiek ir į pačią odos būklę. Tai turėtų jums padėti daug lengviau pasirinkti ir jūsų veido odai geriausiai tinkančius produktus, kurių sudėtyje būtų su konkrečiomis odos problemomis kovojančių ingredientų. Pavyzdžiui, jei norite efektyviau kovoti su odos senėjimu, galite ieškoti tokių ingredientų kaip vitaminas A, C ir E, bakučiolis, hialurono rūgštis, niacinamidas ir kt. Suformavus teisingą kasdienę odos priežiūrą, galėsite daug efektyviau pasirūpinti savo veido oda.

lt_LTLithuanian