Gyvūnai

Švara namuose, kai atsiranda augintinis

Naminiai augintiniai tokie mieli, mylimi vaikų ir visada pasiruošę pakelti nuotaiką. Paukščiai, katės ar šunys atneša į namus truputį smagaus šurmulio, tačiau jų dovanojamos emocijos yra daug svarbesnės už vargą, kurio prisideda namų ruošoje. Ne paslaptis, kad daugiausiai netvarkos sukelia didžiausi gyvūnai – šunys. Taigi, keletas patarimų, kurie padės pasirūpinti, kad augintinis būtų laimingas, o namai švarūs.

Automatinis siurblys

Namų valymas tam tikrų sezonų metu tampa truputį beprasmis, nes kaskart šuneliui grįžus ir pasivaikščiojimo, kartu su juo į namus „atkeliauja“ ir smėlio dalelės ar kiti nešvarumai, pastebimi net plika akimi. Ši problema itin opi rudens ir pavasario sezonais, kai lauke daugiau drėgmės ir purvo. Išsigelbėti nuo tokių nešvarumų visada padeda dulkių siurblys, bet vos išsiurbus namus netrukus reikės šį darbą pradėti iš naujo. Išeitis? Automatinis dulkių siurblys-robotas, kuris atliks visą darbą ir niekada nepavargs. Net didžiausi skeptikai pripažįsta, kad auginant šunį šis išradimas tikrai labai padeda palaikyti švarą.

Pūkų surinkimo volelis

Lipnaus popieriaus paviršiumi padengtas pūkų rinkimo volelis yra skirtas drabužiams valyti, tačiau vieną jų įsigykite ir namų priežiūrai. Plaukai – viena didžiausių problemų, su kuriomis susiduria tiek kačių, tiek šunų savininkai. Lipnus volelis padės nuvalyti plaukus nuo įvairių tekstilės paviršių: užuolaidų apačios, minkštų baldų, kilimo… Jei plaukų labai daug, taip pat neskubėkite daikto išmesti – sugrąžinti jam pradinę išvaizdą ir pašalinti augintinio plaukus padės namų valymo paslaugos. „Namų guru“ pasirūpins minkštų baldų valymas, kilimais, užuolaidomis, o smulkią namų tekstilę galite nunešti į valyklą.

Pedikiūras augintiniui

Gali atrodyti, kad pedikiūras augintiniui yra tokia nereikšminga smulkmena, tačiau tvarkingi nagai užtikrins kilimo ir minkštų baldų saugumą. Net jei šunelis nėra linkęs siausti namie ir draskyti paviršių, kiliminę dangą jis užkabina nenoromis, tiesiog eidamas. Be to, tvarkingi nagai yra trumpesni, tad netiesiogiai lengvesnis bus ir namų valymas – lauke pėdutėse susikaups mažiau purvo.

Pasirūpinkite durų kilimėliu

Durų kilimėlis lauke ir durų kilimėlis viduje iš tikrųjų sulaiko daugybę nešvarumų nuo patekimo į namus. Idealiausia šunelį išmokyti laukti, kol jam bus nuvalytos pėdutės, bet jei šuo jaunas ir nemokytas, grįžę į namus tiesiog leiskite jam pasisukioti ant kilimėlių – taip nuo pėdučių pasišalins dalis smėlio ir kitų nešvarumų.

Naudokite uždangalus

Jei leidžiate gyvūnui lipti ant baldų, pasirūpinkite dailiais užtiesalais. Tai padės apsaugoti baldus nuo dėmių, plaukų ir nemalonaus kvapo, ypač tuomet, kai lauke daug purvo ir drėgmės. Užtiesalus lengva išskalbti, o ištepus minkštuosius baldus jau tektų kviesti profesionalus ir atlikti gilų valymą. Beje, galima rasti įvairių užtiesalų, kurie laikinai visiškai pakeičia baldo išvaizdą – taigi tai gali būti visai smagu.

Rinkitės patvarias ilgalaikes medžiagas

Kai namuose gyvena augintinis, visi paviršiai yra plaunami dažniau. Tai lemia ir greitesnį jų nusidėvėjimą, dailios išvaizdos praradimą. Atlikdami remontą arba įsigydami naujus daiktus, atkreipkite dėmesį į medžiagas ir rinkitės tik tai, kas kokybiška ir patvaru. Net ir švarūs bei tvarkingi namai neatrodys jaukiai, jei iš kilimo styros siūlai, o ant sienų matysis nenuvalomos purvo dėmės. Jei neturite pakankamai žinių, būtinai pasitarkite su specialistais – lengvesnė buitis, gražesni namai ir geresni santykiai su augintiniu to tikrai verti.

Kvieskite pagalbą

Mikrobai ir parazitai įvairiais būdais patenka į namus, tačiau augintinis gali jiems padėti lengviau peržengti namų slenkstį. Norint išvengti neigiamų padarinių ir visada žinoti, kad namai yra tikrai švarūs, net jei to ir nematome plika akimi, kvieskite profesionalus. Namų valymo paslaugos Vilniuje šiuo atveju yra tikras išsigelbėjimas, nes profesionalūs valytojai naudoja priemones ir įrangą, kuri leidžia išvalyti ne tik matomas dėmes, bet ir audinio vidų, dezinfekuoti paviršius. Taip namuose panaikinamos bakterijos ir mikrobai, kurie gali sukelti įvairias alergijas ar laikinus susirgimus. Kartu su jais išsivalo ir nemalonūs kvapai, kurių namuose atsiranda dėl šuns kailio nešvarumų.

Prireikus pagalbos, kreipkitės į „Namų guru“ ir namai tviskės švara. O geriausia yra tai, kad kol mūsų komanda tvarkys namus, galėsite laiką smagiai leisti su savo augintiniu!

lt_LTLithuanian