Finansai

Skolų išieškojimas ir skolų pirkimas: paneigia labiausiai paplitusius mitus

Skolų pirkimas ir išieškojimas yra gana standartinės procedūros, tačiau gana plačiai Lietuvoje ir už jos ribų paplitę klaidingi mitai gali komplikuoti situaciją tiek skolininkui, tiek skolos ieškovui. Skolų išieškojimo specialistai pasiruošę padėti paneigti tikrovės neatitinkančius mitus.

Mitas nr. 1: ignoruoti skolų išieškotojų laiškus, pranešimus, skambučius ir kitokį bandymą susisiekti – gera idėja.

Tai niekuo nepagrįstas mitas, kuriuo, deja, vis dar tikima. Specialistų teigimu, įsitikinimas, esą kurį laiką vengiant atsiliepti į įspėjimus dėl skolos grąžinimo, problema išgaruos yra mitas, kuris skolininkui gali kainuoti labai brangiai. Skolų išieškojimas yra teisiškai reglamentuotas veiksmas, todėl žinučių, laiškų ar skambučių ignoravimas šio proceso tikrai nesustabdys, veikiau sukurs dar daugiau problemų, o skola tik augs. Tuo tarpu sąžiningumas, bendradarbiavimas ir siekis užmegzti dialogą – svarbus žingsnis, naudingas tiek skolininkui, tiek skolintojui.

Mitas nr. 2: profesionalus skolų išieškojimas yra ilgas, komplikuotas procesas, todėl geriau mėginti pinigus atgauti savarankiškai.

Iš tiesų, yra priešingai. Mėginimas atgauti skolą savo jėgomis (ypač, kai kalba eina apie fizinius asmenis) dažniausiai trunka ilgai, yra nevaisingas, nes skolininkas nebereaguoja į Jūsų mėginimą užmegzti kontaktą. Tuo tarpu pasisamdžius profesionalų skolų išieškojimo specialistą, Jums nereikia eikvoti brangaus savo laiko, ieškoti, tvarkyti ir įvairioms institucijoms pateikti krūvos dokumentų. Pamirškite sudėtingus procesus – specialistai visą tai padarys už Jus.

Mitas nr. 3: skolų pirkimas neapsimoka.

Neapsigaukite. Iš tiesų skolų pirkimas labai apsimoka. Jeigu nenorite gaišti laiko ir pageidaujate pinigus atgauti kuo greičiau, skolų pirkimas reiškia, kad pinigus gausite per numatytą terminą, o Jūsų ir skolininko teisiniai santykiai dėl konkrečios skolos bus nutraukti.

Mitas nr. 4: skolų išieškojimas pas profesionalus yra brangi paslauga.

Dauguma teisėtai veikiančių, gerą reputaciją turinčių skolų išieškojimo įmonių paslaugas vykdo pagal tokį principą: mokate tik už tai, ką iš tiesų pavyksta atgauti iš skolininko. Taigi, neatgavus skolos, išleisti pinigų į balą neprireiks. Taigi, šios paslaugos yra nerizikingos, o atsiskaitymas pagrįstas sąžiningumo principu. Dažniausiai mokestis už atliktas skolų išieškojimo paslaugas nuskaičiuojamas procentais nuo atgautos skolos dydžio. Tai puiki investicija: neteks gaišti pinigų ir laiko mėginant savo jėgomis atgauti pinigus iš nereaguojančio ar išsisukinėjančio Jūsų skolininko.

lt_LTLithuanian