Laisvalaikis,  Prekės ir paslaugos

Miegmaišis – svarbus žygio atributas

miegmaisiaiLietuvoje pastaruoju populiarėja pažintinis, sportinis keliavimas pėsčiomis. Vis labiau tvarkomi regioniniai ir nacionaliniai šalies parkai sulaukia vis daugiau lankytojų ir iš Lietuvos ir iš užsienio šalių. Nemažai žmonių renkasi ir dviejų ar daugiau žygius pėsčiomis, baidarėmis, dviračiais. Jei į tokį žygį išsiruošiama pirmą kartą, turbūt iškyla negalė klausimų: kokius daiktus reikia pasiimti, ką geriau palikti namie, kokį miegmaišį pasirinkti, kaip neapsikrauti, tačiau nieko nepritrūkti ir dar patogiai išsimiegoti? Būtent apie nakvynę žygiuose ir norime pašnekėti. Bet kuris keliaujantis pasakys, kad miegas be miegmaišio gamtoje sunkiai įsivaizduojamas. Todėl svarbu išsirinkti tinkamą miegmaišį, iš siūlomų parduotuvėse: https://www.b-a.eu/c2167/Miegmaisiai. Tačiau miegmaišis nėra vienintelė priemonė, reikalinga geram miegui gamtoje.

Be miegmaišio svarbu keliaujant turėti ir kilimėlį. Geras kilimėlis ne tik šildo, bet ir leidžia išsimiegoti minkščiau, kuomet nereikia gultis ant plikos žemė, kuri labai retai būna lygi. O kilimėlis šiuos nelygumus paslepia ir miegoti būna maloniau. Rekomenduojama rinktis kuo storesnį kilimėlį. Ypač šaltuoju metų laikų. Žiemą netgi naudojami du kilimėliai. Iš tolo apeikite jogos kilimėlius – jie nėra skirti miegojimui lauke. Geriau rinkitės turistinius kilimėlius. Geras kilimėlis turėtų būti žmogaus ūkio, tačiau šiltuoju metų laiku tai visiškai nėra būtina – užteks kad kilimėlis prasidėtų virš kelių ir baigtųsi iki galvos. Keliaudami su tokiu mažu kilimėliu sutaupysite ir vietos ir svorio.

Daugelis mano, kad nakvojant gamtoje, labai svarbu yra palapinė. Tačiau tai netiesa. Galima laisvai išsiversti ir be jos. Tiesa ta, kad palapinė daug šilumos neduoda. Jos pagrindinė paskirtis yra apsaugoti nuo lietaus ir nuo uodų. O jei esame įsitikinę, kad nakvynės gamtoje lietaus nebus? Tuomet galima apsieiti ir be palapinės. Tas paprasta rudenį ir pavasarį, kai nėra uodų. Na o vasarą galima pasinaudoti repelentais, atbaidančiais uodus. Nors tai nėra itin patikima – jei uodai ir negels, tai jų zyzimas tikrai gali pabosti. Pereinamaisiais sezonais, kai uodų nėra, nuo lietaus puikiai gelbsti tentas. Jis ištiesiamas virš jūsų guolio ir taip apsaugo nuo lietaus, o jūs vis tiek miegate gryname ore ir dar galite matyti, kas vyksta aplinkui! Tikrai smagi ir šauni patirtis.

Na o miegmaišio vargu ar išsiversite. Miegmaišį reiktų rinktis pagal metų laiką ir temperatūrą, kurioje žadate miegoti. Visuose miegmaišiuose yra aprašymai, kuriuose nurodytos temperatūros. Dažniausiai tai būna komforto ir ekstremali temperatūros. Žiūrėkite į komfortinę temperatūrą, nes ekstremali temperatūra tik pasako, kad dar liksite gyvas, jei tokioje temperatūroje miegosite tame miegmaišyje. Svarbu pasirinkti tinkamą miegmaišį ir tikrai nesušalsite. Geriau turėti ne vieną miegmaišį, vasarai – vieną, kitiems sezonams – kitą. Nes vasarą gali būti tiesiog per karšta miegoti žieminiame miegmaišyje, be to, dažnai naudojant miegmaišis greitai susidėvės. Todėl geriau vasarai nusipirkti kone pigiausią miegmaišį, o į žieminį miegmaišį galima investuoti ir daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLithuanian