Ne viena sporto įranga taip nelavina raumenų ir nemotyvuoja to daryti kaip važiavimas dviračiu. Tik dviratis gali padaryti šias treniruotes ne tik naudingas, bet ir suteikti nepamirštamų emocijų ir įspūdžių. Be pusiausvyros palaikymo, važiavimas dviračiu padeda stiprinti ir lavinti kūno raumenis.
Kaip išsirinkti gerą, kokybišką ir patikimą dviratį, kuris tinka ūgiui, svoriui ir važiavimo stiliui? Šį klausimą užduoda tėvai, rinkdami dviratę transporto priemonę, internetinėje parduotuvėje.
Geriausias dydis, kuris tinka jūsų vaikui, yra tas, ant kurio patogiai jis jaučiasi važiuodamas dviračiu.
Norint tinkamai pritaikyti dviratį, visada geriausia, kad vaikas išbandytų kelis dviračius asmeniškai, galėtų atsisėsti ant sėdynės, suimti vairą, išbandyti stabdžius paminti pedalus.
Jei negalite asmeniškai nustatyti dviračio dydžio, vis tiek įmanoma jį rasti internete paspaudus ant nuorodos. Teks išmatuoti vaiką ir pritaikyti dviratį pagal dviračio rekomendacijas.
Ieškant vaikų dviračio, svarbu žinoti, kad skirtingai nei suaugusiųjų dviračiai, jie matuojami ne pagal rėmą, o pagal rato dydį. Dažniausi vaikų dviračiai prasideda nuo 12 colių ratų. Vėliau didesni vaikai gali rinktis iš suaugusiems skirtų dviračių, kurie prasideda nuo 26 colių dydžio ratų. Priklausomai nuo ratų dydžio, keičiasi rėmo ilgis ir aukštis, vairo plotis ir balnas.
Rinkdami dviratį 10-12 metų vaikui atkreipkite dėmesį, kad rėmas būtų pagamintas iš tvirto plieno, turėtų amortizuojantį balną, reikiamas apsaugas ir garso skambutį.
Rekomendacijos kaip sužinoti ar dviratis tinkamas vaikui:
Vaikas pastatomas, kad rėmas būtų tarp kojų, o atstumas nuo rėmo iki tarpkojo turėtų būti 7–10 cm. Tai būtina norint saugiai nušokti nuo dviračio. Tada sėdėdami sėdynėje ant balno patikrinkite, ar visiškai ištiesta koja pasiekia apatinį pedalą ir ar keliai liečiasi prie vairo važiuodami pedalu. Dviračių vairą ir sėdynę galima reguliuoti. Todėl, jei pagal tam tikrus kriterijus dviratis tinka, bet kai kuriais atvejais – ne, tuomet turėtumėte pabandyti jį sureguliuoti.