Sveikata, grožis

Kaip prižiūrėti kūno vietą, į kurią buvo įvertas auskaras

Kūno vietos, į kurią buvo įvertas auskaras, priežiūra yra labai svarbi, kad būtų užtikrintas tinkamas gijimas ir išvengta komplikacijų. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kaip prižiūrėti naujai pradurtą vietą:

  • Svarbiausia – švara: Kad išvengtumėte infekcijos, palaikykite pradurtą vietą švarią. Prieš liesdami auskarą kruopščiai nusiplaukite rankas. Du kartus per dieną valykite sritį naudodami fiziologinį tirpalą arba švelnų, bekvapį muilą, kurį rekomendavo auskarų vėrimo specialistas. Švelniai valykite aplink auskarą, pašalindami bet kokią plutelę ar nešvarumus.
  • Venkite liesti: Kuo mažiau lieskite ar sukite papuošalą, nes į jį gali patekti bakterijų ir sutrikti gijimo procesas. Auskarą lieskite tik švariomis rankomis, kai tai būtina, pavyzdžiui, valant ar keičiant papuošalą.
  • Laikykitės priežiūros po auskarų vėrimo instrukcijų: Jūsų auskarų vėrimo specialistas pateiks konkrečias jūsų auskarui skirtas priežiūros po auskarų vėrimo instrukcijas. Kruopščiai jų laikykitės. Šiuose nurodymuose gali būti nurodyta vengti maudytis, panardinti auskarą į vandenį, nenaudoti aštrių produktų ar pernelyg didelės trinties. Laikykitės auskarų vėrimo specialisto pateikto rekomenduojamo gijimo grafiko.
  • Būkite atidūs drabužiams ir aksesuarams: Venkite aptemptų ar ribojančių drabužių, kurie gali dirginti ar užkliudyti auskarą. Būkite atsargūs dėvėdami kepures, šalikus ar ausines, kurios gali trintis į papuošalą arba jį traukti. Gijimo laikotarpiu rinkitės laisvai krintančius, kvėpuojančius drabužius.
  • Išlaikykite sveiką gyvenimo būdą: Sveikas gyvenimo būdas padeda gijimo procesui. Valgykite subalansuotą maistą, būkite hidratuoti ir pakankamai miegokite. Venkite rūkymo ir pernelyg didelio alkoholio vartojimo, nes tai gali trukdyti gijimui ir padidinti komplikacijų riziką.
  • Stebėkite infekcijos požymius: Stebėkite, ar nėra infekcijos požymių, tokių kaip didėjantis skausmas, patinimas, paraudimas, gausios išskyros ar nemalonus kvapas. Jei įtariate infekciją, nedelsdami kreipkitės į auskarą darantį specialistą arba sveikatos priežiūros specialistą.
  • Kantrybė ir laikas: Gijimo trukmė priklauso nuo auskarų. Būkite kantrūs ir suteikite savo kūnui pakankamai laiko gyti. Venkite per anksti keisti papuošalus arba užsiimti veikla, kuri gali apkrauti ar pažeisti gijimo vietą.

Atminkite, kad kiekvienas auskaras yra unikalus ir gijimo procesas gali skirtis. Jei gijimo laikotarpiu kyla kokių nors abejonių ar klausimų, kreipkitės į auskarų vėrimo specialistą ir paprašykite patarimų. Laikydamiesi tinkamos priežiūros po to, kai buvo atliktas auskarų vėrimas, galite užtikrinti geriausią įmanomą auskarų gijimo rezultatą.

lt_LTLithuanian