Vandens filtrai
Namai

Jei nesate tikri, kokios kokybės vandenį naudojate

Vis dažniau įvairiose žiniasklaidos ir informacinėse priemonėse randate informaciją apie nekokybišką vandenį, dažnas vandens problemas, nekokybiško vandens žalą mūsų sveikatai ir kitus su tuo susijusius veiksnius? Tokiu atveju turbūt taip pat susimąstėte apie tai, kokį vandenį jūs naudojate savo pačių namuose?

Kaip bebūtų, iki šiol pakankamai daug žmonių mano, jog jie savo namuose naudoja kokybišką vandenį. Ir viena iš priežasčių yra tai, jog dauguma gyventojų Lietuvoje naudoja centralizuotai tiekiamą vandenį. Tačiau net jei naudojamas centralizuotai tiekiamas vanduo, jis vis tiek gali būti kietas ir geležingas. Ir tiesą sakant, apytiksliai 90 proc. namų ūkių mūsų šalyje vartoja būtent kietą vandenį. Ir tai neabejotinai yra labai didelis skaičius. Todėl nepaisant to, jog jums jūsų vanduo gali būti labai skanus, tai dar nereiškia, kad jis nėra kietas.

Žinoma, turbūt šią akimirką daugelis iš jūsų susimąstė, kaip galėtumėte suprasti, kad jūsų namuose naudojamas vanduo yra kietas? Laimei, egzistuoja ne vienas kieto vandens požymis, kurį jūs galite pastebėti ir plika akimi. Taigi, visų pirma turėtumėte atkreipti dėmesį į įvairius jūsų namuose esančius su vandeniu kontaktuojančius paviršius. Tai gali būti jūsų vonia, dušas, arbatinukas, kriauklė ir čiaupas, buitinės technikos prietaisai (pvz., skalbimo mašina ar indaplovė). Jei ant jų jūs matote susiformavusias kalkių nuosėdas, tai yra akivaizdžiausias įrodymas, kad jūsų vanduo yra kietas.

Tuo tarpu, jei iki šiol jūs daugybę metų pastebėdavote kalkių nuosėdas ir į tai visiškai nekreipėte jokio dėmesio, turbūt ir šiuo metu ėmėte svarstyti, ar jums tikrai vertėtų imtis priemonių, kad galėtumėte tai išspręsti? Pakankamai daug žmonių nemano, kad kietas vanduo yra problema. Tačiau nors kietas vanduo nepavojingas žmogaus sveikatai, jis neabejotinai turi labai didelį neigiamą poveikį mūsų kasdieniai buičiai.

Jei jūs naudojate kietą vandenį, tuomet turėjote pastebėti, kad praustis rankas ar praustis po dušu jums tenka gerokai ilgiau, nes muilas, šampūnas ir dušo želė nusiplauna kur kas sudėtingiau. Tai savo ruožtu padidina ir suvartojamo vandens sąnaudas. Taip pat tokiu atveju tikėtina, jog susiduriate ir su odos bei plaukų išsausėjimu, o jei esate pakankamai alergiški, yra tikimybė, jog kenčiate ir nuo įvairių alerginių odos reakcijų.

Ir vėlgi, tai nėra vienintelės bėdos, kurias gali sukelti kieto vandens naudojimas. Kaip jau buvo minėta, dėl kieto vandens susiformuoja kalkių nuosėdos. Tai reiškia, kad jos formuojasi ir buitinės technikos prietaisuose bei santechnikos sistemoje. Dėl šios priežasties gali sutrikti tiek buitinės technikos veikimas (ir padažnėti tokių prietaisų gedimai), tiek ir pablogėti vandens pratekėjimas santechnikos vamzdžiais.

Atlikti tyrimai parodė, kad buitinė technika, kuri naudoja kietą vandenį, tarnauja kur kas trumpiau nei prietaisai, kurie naudoja minkštą vandenį. Be to, nustatyta ir tai, jog kietą vandenį naudojančių prietaisų našumas reikšmingai sumažėja, o tai padidina tiek vandens, tiek ir elektros sąnaudas. Tai reiškia, kad patiriama daugiau papildomų išlaidų.

Bet kuriuo atveju, kalbame tik apie kietą vandenį, todėl reikia atminti, kad kietas vanduo anaiptol nėra vienintelė problema, su kuria galima susidurti. Nepamirškite, kad vanduo taip pat gali būti geležingas, jame gali būti įvairių mūsų sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų, teršalų ir kt. Todėl pirmiausia vertėtų atlikti vandens tyrimus, o tuomet pasirinkti ir atitinkamus vandens filtrus. Iki šiol vandens filtrai yra pačios veiksmingiausios įvairių vandens problemų sprendimo priemonės, kuriomis galima pasikliauti.

lt_LTLithuanian