Prekės ir paslaugos

Įdomūs faktai apie vestuvinius žiedus

Tokie juvelyriniai dirbiniai iš aukso, kaip vestuviniai žiedai naudojami nuo pat senovės Egipto laikų. Jie simbolizuoja meilę bei įsipareigojimą. Tradicija per vestuves užmauti žiedą ant sutuoktinio rankos yra labai giliai įsišaknijusi daugelyje kultūrų. Todėl nieko keisto, kad besidomintys istorija, tikrai norės susipažinti ir su įdomiais faktais apie vestuvinius žiedus.

Juvelyriniai dirbiniai – vestuviniai žiedai ir įdomiausi faktai apie juos:

  1. Apie 70 procentų viso pasaulio nuotakų vestuvinius žiedus nešioja ant kairės rankos bevardžio piršto. Romėnai tikėdavo, jog nuo šio piršto iki pat žmogaus širdies teka meilės vena. Manoma, kad ant kairės rankos esantis žiedas yra arčiau širdies. Lietuvoje paprastai pasirenkama dešinė ranka. Tas būdinga ir slavų tautoms, ir stačiatikiams. Taigi jaunavedžiai Amerikoje, Anglijoje ar Prancūzijoje nešioja žiedus ant kairės rankos, o Indijoje, Vokietijoje ar Rusijoje – ant dešinės.
  2. Ne visos kultūros nešioja vestuvinius žiedus ant rankų. Pavyzdžiui, kai kurios Indijos tradicijos nurodo nuotakai nešioti žiedą ant kojos piršto.
  3. Tradicija, kad jaunavedžiai turi mūvėti vestuvinius žiedus kilo dar Antrojo pasaulinio karo metais. Tada vyrai pradėjo nešioti žiedus tam, kad jie jiems primintų apie jų žmonas, likusias namuose.
  4. Ant vestuvinių žiedų dažniausiai yra graviruojama šventės data ir/arba antros pusės vardas.
  5. Istoriškai patys pirmieji vestuviniai žiedai užfiksuoti dar Senovės Egipte. Poros keisdavosi įvairiais apskrito formos žiedais, kurie simbolizuodavo amžinybę, saulės,

mėnulio dievybes.

  • Senovės Romoje vyrai moterims dažnai dovanodavo žiedus, kurie būdavo papuošti mažu rakteliu. Simboliškai tai reiškė raktą į jų širdį.
  • Lietuvoje dažniausiai pasirenkami raudonojo, geltonojo arba baltojo aukso vestuviniai žiedai. Žvelgiant į bendras pasaulio tendencijas, tai populiariausi yra baltojo aukso arba platininiai žiedai. Populiariausia deimanto forma – apvalus brilianto pjūvis. Nepaisant to, daug kur išlieka ir aukso pasirinkimas, nes tai labai grynas ir vertingas metalas. Manoma, kad jis puikiai tinka santuokai.
  • Kai kurios tradicijos laikosi nuostatos, jog santuoka bus pasmerkta, jeigu ceremonijos metu jaunikis numes ant žemės ar pames savo žiedą.
lt_LTLithuanian