F1
Laisvalaikis

F1 lenktynės – daugeliui negirdėti įdomūs faktai

Formulė 1 (arba F1) yra prestižiškiausios automobilių sporto lenktynės. Be to, tai yra ir pati brangiausia sporto šaka visame pasaulyje! Todėl tikrai nenuostabu, kad bilietų pardavimai, sporto statymai ir F1 žiūrimumas lenktynių metu sulaukia tokio didelio vartotojų dėmesio. Taigi įdomu apie F1 pateikti ir kelis faktus.

Jauniausias ir seniausias

Šiomis dienomis vidutinis F1 lenktynininko amžius Australijoje yra apytiksliai 26 metai. Tuo tarpu pirmosiose 1950 m. Silverstoune įvykusiose F1 lenktynėse vidutinis lenktynininkų amžius buvo 39 metai! Pirmosiose lenktynėse dalyvavo trys vairuotojai, kuriems buvo daugiau nei 50 metų.

Brangi avarija

2004 m. Monako „Grand Prix“ reklamuojant filmą „Oušeno 12“ Mark Webber ir Christian Klien F1 Jaguar bolidai buvo „pagražinti“ 150 000 GBP vertės deimantais. Kad ir kieno bebuvo ši neįprasta ir labai brangi idėja, nėra ko abejoti, kad jie dėl to galiausiai labai gailėjosi. Christian Klien jau pirmojo rato metu sudaužė savo bolidą ir ant jo buvę deimantai buvo prarasti amžiams! Ar galite įsivaizduoti tokį praradimą? Laimei, „Oušeno 12“ sulaukė labai didelio populiarumo ir didžiulio pasisekimo.

Smagus sutapimas

Kiekvienas F1 entuziastas puikiai žino kas yra Sebastian Vettel. Jis yra vokiečių F1 pilotas, kuris atstovauja „Aston Martin“ komandai. Tuo tarpu 2010 m. jis tapo pačiu jauniausiu F1 čempionu su „Red Bull“ komanda! Tačiau labai įdomu tai, kad pirmoji „Red Bull“ energetinio gėrimo skardinė buvo parduota būtent tais pačiais metais, kai gimė šis lenktynininkas. Tai įvyko 1987 m.

Bolidų kameros

Nors borto kameros buvo naudotos ir anksčiau – testavimo ir kitais tikslais, iki pat 1985 m. Vokietijos „Grand Prix“ jos niekuomet nebuvo montuojamos F1 lenktynėse dalyvaujančiuose boliduose. François Hesnault buvo pirmasis F1 lenktynininkas, kurio Renault bolidas turėjo borto kamerą.

Ta pati trasa – skirtingos lenktynės

„Nurburgring“ yra vienintelė F1 trasa, kurioje buvo surengtos trys skirtingos lenktynės: Vokietijos „Grand Prix“, Europos „Grand Prix“ ir Liuksemburgo „Grand Prix“.

lt_LTLithuanian