Gyvūnai

Ar mano biglis per liesas?

Turiu biglį, ir ji jau baigė šuniukų stadiją. Ją turiu nuo dvylikos savaičių. Norėčiau sužinoti, ar jos svoris yra toks, kokio reikia, nes ji visada atrodė šiek tiek liesa.Susirūpinusi dėl savo biglio, nusprendžiau, kad atėjo laikas ištirti ir įsitikinti, kad jai nieko blogo nėra. Tikiuosi, kad tai, ką šiandien sužinojau internete, padės ir kam nors kitam, besidominčiam šia tema.

Suaugę bigliai turėtų sverti nuo dvidešimt iki dvidešimt keturių kilogramų. Patelės paprastai sveria mažiau nei patinai. Dėl kilogramo ar dviejų, neatitinkančių rekomendacijų, mažesniems suaugusiems beagliams nerimauti neverta, tačiau jei jaučiate ar matote jų kaulus, greičiausiai jie yra per liesi ir jiems gali tekti apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.

Norint užtikrinti, kad jūsų biglis nebūtų per liesas, jį reikia šerti maistingu maistu, kurio užtektų jo įtemptam kasdieniam gyvenimui ir kurį gali tekti didinti arba mažinti priklausomai nuo jo aktyvumo lygio.

Bigliai garsėja energingumu ir mėgsta leistis į nuotykius, tiek jūsų, tiek savo, todėl jiems gali prireikti papildomos mitybos, jei jie yra ypač entuziastingi.

Dėl tam tikrų sveikatos problemų gali sumažėti svoris, todėl, jei biglis atrodo per liesas ir daugiau maisto nepadeda, laikas apsilankyti pas veterinarijos gydytoją. Per didelį liesumą gali lengvai sukelti daugybė dalykų, nesusijusių su sveikata, ir galima daug ką pakoreguoti, kad jie vėl priaugtų reikiamo svorio ir būtų sveiki. Beaglių svoris paprastai tiesiogiai atspindi bendrą jų sveikatą.

Jei jie per liesi, greičiausiai yra nesveiki arba nepakankamai šeriami, o tai reiškia, kad prasta sveikata gali išryškėti vėliau gyvenime, jei nebus kontroliuojama.

Kita vertus, jei biglis turi antsvorio, jo sveikata taip pat gali būti prasta, todėl jam reikia mankštintis ir koreguoti mitybą, kad svoris sumažėtų.

Jei augintinio tėvai įtaria, kad jų biglis turi per mažą svorį, galima imtis tam tikrų veiksmų, kurie padėtų jam priaugti svorio ir išlaikyti sveikatą. Sveiko svorio gairės jūsų bigliui yra nuo dvidešimt iki dvidešimt keturių kilogramų tiek patinui, tiek patelei. Patelės paprastai būna šiek tiek lieknesnės ir artimesnės apatinei šios ribos ribai, o patinai – aukštesnei.

Jei biglis atrodo per liesas, kai kuriose jo kūno vietose, kurių paprastai nematote, galima pamatyti biglio kaulus – jie yra per liesi. Be to, jei augintinio tėvai apčiuopia savo biglio kūną ir gali fiziškai pajusti kaulus, jie yra per liesi. Kai kurių veislių šunys yra sukurti plonesni tam tikrose kūno dalyse arba aplink jas, ir tai yra normalu. Byglių veislės šunų atveju taip nėra.

Jei galite matyti jų kaulus arba juos apčiuopti, laikas savo biglį nuvesti pas veterinarijos gydytoją.

Tai tik skaičiai, o tikrąją šuns sveikatos būklę parodys jo išvaizda, gyvenimo būdas, įpročiai ir tai, kaip jis gyvena.

Jei jie žvalūs, elgiasi laimingai ir sveikai, tikėtina, kad nedidelis svorio skirtumas neturės reikšmės. Beagliai, kuriems iki pirmiau išvardytų kilogramų trūksta vos vieno ar dviejų kilogramų, nebūtinai gali kelti nerimą, nes šuns svoris keičiasi kiekvieną dieną.

Šiuo atveju visiškai įmanoma, kad ankstesnę dieną biglis nesuvalgė pakankamai maisto, per daug žaidė arba leidosi į vieną per daug nuotykių, neturėdamas pakankamai maisto atsargų.

Žinoma, mityba gali turėti įtakos šuns svoriui, bet taip pat ir jo sveikata, galbūt vartojami vaistai, amžius, aktyvumo lygis ir, žinoma, gyvenimo būdas, susijęs su stresu, komfortiška savijauta ir miegu. Dėl netinkamos mitybos trūkumo biglis gali numesti svorio, tačiau taip pat gali kilti ir lengvų sveikatos problemų. Pavyzdžiui, jei biglis kieme suvalgė kažką, ko neturėjo, ir kelias kitas dienas nejučia persivalgo ir vemia lauke, o augintinio tėvai to nežino, ir turi virškinimo problemų, tai gali greitai įsisukti į spiralę.

Dėl vieno tokio atvejo šuo gali labai greitai numesti svorio.

Gera žinia ta, kad paprastai tai išsisprendžia per kelias dienas, kai jie vėl gali suvalgyti maisto ir jų virškinimo sistema vėl tampa normali.

Tam tikri vaistai, kurių gali prireikti bigliui, jei jis turi sveikatos problemų, kartais gali lemti mažesnį svorį, taip pat lėtinės sveikatos problemos paprastai būna susijusios su skydliauke. Tai dažnai pastebima kaip šunys, kurie gali sunkiai prisitaikyti prie vaistų, kai jie pradedami keisti arba nutraukiami.

Paprastai su šia problema susijusios virškinimo problemos natūraliai išsisprendžia savaime. Biglių organizmas prisitaiko prie vaistų.

Vyresni bigliai taip pat gali sverti daugiau dėl sveikatos problemų, kurios gali būti tiek lengvos, tiek sunkios, ir tiesiog dėl įprasto senėjimo proceso, dėl kurio jie ėda mažiau nei anksčiau.

Šią problemą galima lengvai išspręsti vyresniems beagliams siūlant mažesnį, bet dažnesnį maistą. Biglių aktyvumo lygis turi įtakos jų svoriui. Jei jie daugiau sportuoja, natūralu, kad jiems reikės daugiau maisto, kaip ir mums, žmonėms. Hunde

lt_LTLithuanian