Stalviršiai – kokius pirkti?

Stalviršiai – kokius pirkti? Šis klausimas neduoda ramybės kiekvienam namus įrenginėjančiam ar senuosius renovuojančiam žmogui. Juolab, jog šiomis dienomis bet kuri baldų ir jų detalių prekybos internetinė svetainė pažeria išties platų pasirinkimą. Tad ką reikia žinoti, renkantis stalviršius?

Pirmiausia atminkite, jog stalviršis yra labiausiai dirbanti baldų dalis, jiems tenka atlaikyti nemažus iššūkius: karštas maistas, mechaniniai smūgiai, įvairūs išliejami skysčiai ir kt. Jeigu turite vaikų, tuomet stalviršis tampa ir įvairių meno terapijų zona. Taigi, tai išties svarbi namų interjero detalė. Ir ji turi būti neabejotinai kokybiška, kad galėtumėte ilgai džiaugtis patogiu bei estetišku stalu.

Dažnai klientai užduoda klausimą: kiek kainuoja geras stalviršis? Speciastai atsako, jog stalviršiui turėtumėte skirti 20-30 procentų viso numatomo virtuvės baldams biudžeto. Manote, jog tai daug? Tikrai ne. Atsižvelkite į tai, jog tai yra labai reikšmingas dizaino elementas tiek iš estetinės, tiek iš funkcinės pusės.

Stalviršio pasirinkimo galimybės paprastai laviruoja nuo laminato pasirinkimo (tai dažniausiai būna medžių drožlių plokštės) iki egzotiškų variantų, sakykim, betonas ar pusbrangiai bei itin brangūs akmenys. Egzistuoja gana platus pasirinkimas ir kitokių medžiagų: granitas, kvarcas bei įvairūs dirbtiniai akmenys.

Kitas svarbus klausimas, kuris turėtų būti apsvarstytas prieš renkantis stalviršį: kokios virtuvės stiliaus pageidaujate? Pastebima, jog gana prabangus marmuras tampa labai dažnu pasirinkimu. Tai aplinkai suteikia prabangos bei solidumo įvaizdį.

Dėl naujausių ir itin modernių technologijų daugelis pasirenka pramoninio paviršiaus stalo išvaizdą. Tokiais atvejais dažniausiai naudojamas betonas ar nerūdyjantis plienas. Na, be abejonės, vis dar aktuali išlieka klasika – laminato stalviršiai. Tai puikus pasirinkimas, jeigu neturite tvirtos nuomonės, kokį stalviršį pasirinkti. Klasikinis stalo vaizdas bus malonus, estetiškas ir patogus išties ne vienerius metus.