Šiukšliadėžės

siuksliadezesTiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje plinta ekologiškumo, kultūringumo, sąmoningumo idėjos. Kartu su jomis žengia ir pastangos kuo mažiau vartoti, teršti aplinką ir išsaugoti planetą ateities kartoms. Viena paprasčiausių ir populiariausių priemonių tą įgyvendinti – šiukšlių rūšiavimas ir perdirbimas. Ypatingais atvejais rūšiavimas neapsiriboja paprasčiausiu perdirbimu: iš šiukšlių kuriamas menas, panaudotos žaliavos pritaikomos interjero kūrimui.

Tendencija panaudoti antrines žaliavas ypač populiari kuriant loftų interjerus, kuriuose ypač dažnai savo vietą atranda paletės, antikvariniai daiktai, kuriuos sieja arba antrinis dizainas (angliškai vadinama trash design) arba pernaudojimas. Antrinio panaudojimo idėja tampa populiari ne tik tarp ekologinį gyvenimo būdą propaguojančių žmonių, bet netgi yra įtraukiama į kai kurių šalių aplinkos politiką.

Norintiems prisidėti prie aplinkos tvarkos ir žemės išsaugojimo, tačiau nenorintiems į savo namų interjerą įvesti antrinio dizaino daiktų, atliekų rūšiavimas yra puiki išeitis. Atliekas namuose rūšiuoti  darosi vis lengviau, nes daug parduotuvių siūlo estetiškai atrodančias rūšiavimui skirtas šiukšliadėžes.  Namams siūlomos rūšiavimo šiukšliadėžės gali būti gaminamos iš metalo, plastiko, medžio, ar kombinuojant porą ar visas medžiagas. Rūšiavimo šiukšliadėžės patogumu taip pat nenusileidžia paprastoms. Jų būna su dangčiais, ir be. Jeigu šiukšliadėžė su dangčiu – jis gali būti pakeliamas pakoju ar iš viršaus.  Paprastai tokios šiukšliadėžės gali būti kelių skyrių, kurie pažymėti skirtingomis spalvomis ir yra skirti skirtingoms atliekams. Turintieji daugiau vietos gali pasirinkti ir kelias skirtingų spalvų šiukšliadėžes, o tie, kas taupo vietą – įvairius kelių dalių ar aukštų variantus. Taip pat siūloma daug linksmų šiukšlių dėžių variantų – pavyzdžiui su linksmais dekoratyviais veidais, kas turėtų ypač patikti ir tikti vaikams ir jau nuo mažumės jie bus pratinami prie rūšiavimo.