Pedagogai pataria: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai?

kanceliaries prekesNesvarbu, ar vaikas eina į pirmą klasę, ar į 8-tą – visiškai normalu, kad artėjat mokslo metams jis pradeda labai jaudintis ir daugelis tėvelių girdi, kad vaikas paprasčiausiai nebenori eiti į mokyklą. Labai dažnai tas nenoras neturi nieko bendro su negebėjimu susirasti draugų ar panašiai. Vaikai išties paprasčiausiai nenori, tad tėvelių pareiga yra sukurti norą lankytis šioje įstaigoje. Tinkamai pasirinktos kanceliarinės prekės, būreliai, patinkančios pamokos ir panašiai gali paskatinti vaiką kur kas pozityviau žvelgti į mokymosi vietą.

  • Pirmiausia reikia nupirkti priemones, kurios bus skirtos vaikui. Kanceliarinės prekės turėtų būti perkamos pagal sąrašą, kurį dažniausiai pateikia mokytoja. Tėveliai dažniausiai žino, kokios kanceliarinės prekės yra geriausios, tad būtent tas ir norisi pirkti savo vaikui. Visgi, suteikia jam galimybę taip pat pačiam pasirinkti tam tikrus daiktus. Tai gali paskatinti norėti naudotis priemonėmis ir eiti į mokyklą.
  • Kartais vaikams reikia padėti susirasti draugų ir tai visiškai natūralu. Paprasčiausiai jie yra drovūs. Žinoma, nestatykite vaiko į nepatogią padėtį, tačiau padėkite susidraugauti.
  • Reikėtų būtinai pasikalbėti su mokytoja. Paaiškinti, kad vaikas labai nenoriai eina į mokyklą. Paprasčiausiai ji galės pasiūlyti kokius nors patarimus ir tuo pačiu skirs vaikui daugiau dėmesio.
  • Galiausiai reikia pasitarti ir su pačiu vaiku. Kartais jie gali labai tiksliai pasakyti, kodėl jiems mokykla nėra miela. Jeigu paprasčiausiai nenori mokytis – tokiu atveju pasistenkite paaiškinti mokslo svarbą ir paprasčiausiai dominti vaikytį.

Mokykla – labai svarbus vaiko žingsnis pirmyn. Pasistenkite, kad juo nuo mažų dienų jis piltų mokyklą. Tokiu atveju ateityje nekils problemų.

Prisiminkite, kad ir pats būdamas mažas tikrai jaudinotės, kuomet artėjo nauji mokslo metai. Tai visiškai natūralu, kadangi iš po visos vasaros namuose paprasčiausiai nebesinori žengti kojos iš namų. Pradėkite vaiką ruošti kuo anksčiau mokyklai. Jau rugpjūčio pirmoje pusėje galima po truputį informuoti, kad artėja rugsėjis. Žingsnis po žingsnio ir vaikui bus lengviau susitaikyti.